X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

همه چیز در باره کناف (Knauf)

مرجع اطلاعات متنی ـ تصویری ـ ویدئویی کناف کاری

انواع سازه های کنافی

دیوار تاسیساتی
با اجرای دو لایه قاب فلزی با فاصله از یکدیگر،می توان از فضای به وجود آمده جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی استفاده نمود.قرارگیری تاسیسات در فضای خالی دیوار،علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات،دسترسی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان می کند.
 
دیوار چاه آسانسور
این ساختار جهت جداسازی فضای چاه آسانسور از سایر فضای ساختمان استفاده می شود.
 
دیوار مقاوم در برابر اشعه ایکس
با نصب یک لایه صفحه سربی در فضای داخل دیوار کناف،می توان از عبور اشعه ایکس جلوگیری نمود.این نوع دیوارها در مراکز رادیولوژی استفاده می شود.
 
دیوارهای تزئینی(دکوراتیو)
دیوارهای کناف دارای انعطاف بسار زیاد معماری می باشند،به همین جهت می توان طرحهای گوناگون معماری را با استفاده از این ساختارها اجرا نمود.
 
 دیوار مقاوم در برابر حریق
این نوع دیوار به عنوان سدی در برابر عبور آتش و حرارت ناشی از آن عمل می کند و زمانی که در یک سمت کانون آتش و حرارت بسار بالا وجود دارد،دمای سمت دیگر(سمت ایمن)از اندازه محدودی تجاوز نمی نماید.
 
دیوارهای پوششی کناف
دیوارهای پوششی کناف، جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی،پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)،بهسازی حرارتی و صوتی ساختمانها،ایجاد فضای تاسیساتی در ساختماتها،ایجاد پوششهای با کد حریق و عایق کاری دیوارها در برابر رطوبت و بخار به کار می روند.
 
: دیوارهای پوششی کناف به دو صورت با سازه و بدون سازه اجرا می شوند:
 1- دیوار پوششی بدون سازه: در این ساختار،از یک لایه صفحه روکش دار گچی ساده یا صفحه پوشش شده با لایه عایق پشم معدنی یا پلی استایرن استفاده می شود.این صفحات به وسیله چسب خمیری مخصوص پرلفیکس مستقیماً به دیوار زمینه متصل می شوند (پرلفیکس از گچ ویژه و مواد افزودنی خاص ساخته می شود).درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده،به نحوی که در انتهای کار یک سطح یکپارچه و بدون درز حاصل می گردد.
مزیتهای اصلی این ساختار؛سهولت و سرعت در اجرا،قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب و دور ریز کم مصالح می باشد.به علاوه،در این ساختار می توان صفحه گچی را با فاصله از دیوار زمینه اجرا نمود،تا ضمن رفع مشکلات اجرایی آن (مانند ناشاقولی و ناهمواری)،فضای مناسبی برای عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی نیز ایجاد گردد.
2- دیوار پوششی با سازه:در این ساختار،صفحات روکش دار گچی بر روی زیر سازی فلزی پیچ می شوند.این زیر سازی می تواند به صورت متصل به دیوار و یا مستقل از دیوار اجرا شود.در این ساختار لایه عایق در فاصله آزاد میان صفحه روکش دار گچی و دیوار زمینه قرار داده می شود.وجود فاصله آزاد،علاوه بر ایجاد فضای مناسب جهت نصب لایه عایق،راه حل مناسبی جهت غلبه بر مشکلات اجرایی دیوار زمینه،مانند ناشاقول بودن دیوار و حذف شیار زنی جهت عبور تاسیسات الکتریکی و مکانیکی،محسوب می شود.از مزایای دیگر این ساختار،امکان اجرا در دیوارهای با شرایط زمینه متفاوت و اجرای پوششهای با ارتفاع 10 متر می باشد.
 
سقف کاذب کناف
انواع سقف های کاذب کناف
مزایا:
نسب سریع و آسان با استفاده از سقف کاذب کناف
دسترسی آسان به فضای تأسیساتی با استفاده از سقف کاذب کناف
حذف عملیات رنگ آمیزی با استفاده از سقف کاذب کناف
تعمیر و نگهداری آسان با استفاده از سقف کاذب کناف
تنظیم شرایط آکوستیکی فضا با استفاده از سقف کاذب کناف
 
سقفهای کاذب مشبک کناف
سقف های کاذب مشبک کناف از شبکه سازه های سپری (T شکل)وتایل های گچی تشکیل می شوند.شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و سپس تایل های گچی درون این شبکه قرار می گیرند.نصب سریع و آسان،دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب و تعمیر و نگهداری آسان از جمله ویژگیهای این ساختار می باشد.
 انواع تایل های گچی
تایل های سقفی در ابعاد 60×60 سانتیمتر و در دو نوع ساده(فاقد خواص صوتی)و آکوستیک(دارای خواص صوتی)تولید و عرضه می گردند:
1- تایل های ساده
1.1- بدون روکش
2.1- روکش دار (P.V.C بر روی تایل - آلومینیوم بر پشت تایل)
 
2- تایل های آکوستیک
2.1- مدل 8/12/36
2.2- مدل 6/18
ویژگی اصلی تایل های آکوستیک،قابلیت جذب صوت بالای آنها می باشد.به همین سبب،این نوع تایل غالبا در ساختمان هایی نظیر سینماها،آمفی تئاترها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 تایل های گچی ساده
تایل های گچی ساده فاقد خاصیت جذب صوت می باشند.این تایل ها در دو نوع بدون روکش و روکش دار تولید و عرضه می گردند.
تایل های بدون روکش دارای قابلیت رنگ آمیزی می باشند.
تایل های با روکش P.V.C نیازی به رنگ آمیزی نداشته و بدین ترتیب سرعت کار بالا می رود.
تایل های با روکش آلومینیوم (در پشت تایل)در مکان هایی که احتمال ریزش آب به پشت تایل وجود دارد(مانند محل عبور لوله های تاسیساتی)و یا در محیط هایی که احتمال تعرق وجود دارد(مانند مناطق
شرجی نظیر شمال یا جنوب کشور)مورد استفاده قرار می گیرند.
 
تایل های گچی آکوستیک مدل 8/12/36
این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند.سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 8mmو12mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 36mm می باشد.
سقف کاذب کناف
 سقف کاذب کناف
تایل های گچی آکوستیک مدل 6/18
این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند.سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 6mmبوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 18mm می باشد.

سقفهای کاذب یکپارچه کناف
سقفهای کاذب یکپارچه کناف،بدون درز بوده و ساختار آنها از اتصال صفحات روکش دار گچی به زیرسازی فولادی که به سقف اصلی متصل می باشد،تشکیل می ش.د.این ساختار از نظر معماری بسیار منعطف بوده و در ساخت سقفهای مغلق تزئینی(دکوراتیو)کاربرد ویژه دارد. اجرای سریع و آسان،عبور آسان تاسیسات مکانیکی و الکتریکی،انعطاف معماری بالا و امکان دستیابی به مشخصاتی نظیر غایق حرارتی و صوتی و مقاومت در برابر حریق و رطوبت از ویژگی های این ساختار می باشد.
 
قطعات ویژه
قطعات کارخانه ای استاندارد برای اجرای انواع مقاطع تا و خم تزئینی تولید و عرضه می گردند.با استفاده از این قطعات،می توان پیچیده ترین طرح های معماری رابا دقت،سرعت و کیفیت بالا اجرا نمود.
 
سقف های کاذب شرکت "کناف ای. ام. اف"
شرکت "کناف ای. ام. اف" از مجموعه شرکت های گروه صنعتی کناف آلمان و بزرگترین تولید کننده سقف های کاذب مشبک در اروپا است و محصولات آن طبق استانداردهای ISO 9001 و  ISO 14001تولید میشوند. مواد اولیه این سقف ها از الیاف معدنی (پشم سنگ و خاک رس) بوده و صد در صد قابل بازیافت وعاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر مانند ازبست و فرمالدهید هستند.این سقف های مشبک در طرح های زیبا و دکوراتیو، رنگ های متنوع و ابعاد مختلف تولید میشوند که به طراحان و معماران امکان ارائه طرح های خاص و تزئینی را می دهد. این محصولات به دلیل سبک بودن و با در نظر گرفتن اصل سبک سازی و ایمنی ساختمانها در برابر زلزله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و نقش مهمی را در رشد ساخت و ساز و بلند مرتبه سازی در کشور ایفا می کنند.
 
ویژگی های سقف کاذب کناف "کناف ای. ام. اف"
1- مقاومت در برابر حریق: تایل ها طبق DIN 4102 Part2 با توجه به ضخامت از 30 تا 120 دقیقه در برابر حریق مقاوم هستند.
2- قابلیت آکوستیک: این سقف ها از ارتعاش صدا ، انعکاس صوت و همهمه در فضا جلوگیری کرده و با جذب ارتعاشات مزاحم، محیط مطلوبی را برای کار وفعالیت به لحاظ صوتی ایجاد می کنند و در فضاهای اداری، تجاری، بیمارستانی، آموزشی، سالن های همایش، کارخانجات و صنایع تولیدی عملکرد بسیار مهمی داشته و توصه می شوند. این تایل ها همچنین عایق صوتی هستند و مانع ورود صداهای مزاحم فضا های مجاور و فوقانی به داخل فضای مورد نظر می شوند.
3- عایق حرارتی: این سقف ها به علت ساختار مواد اولیه آنها که پشم سنگ است، عایق حرارتی خوبی نیز محسوب می شود.
4- سهولت نصب، نگه داری و امکان دسترسی آسان به تاسیسات زیر سقف های اصلی از دیگر ویژگی های سقف های کاذب مشبک "ای. ام. اف" است که آن را از سقف های کاذب سنتی (گچ و رابیتس) متمایز می سازد.

سطوح پرداخت شده سوراخ دار
این سطوح علاوه بر زیبایی و گرمی که به فضا می بخشند، بعلت سطح سوراخ دار آنها از قابلیت جذب صوت بالایی برخوردار می باشند.
 
سطوح شکاف دار
سطح روی این تایل ها دارای سوراخ ها و شکاف های ریز و درشت می باشد.
این سطوح دارای قابلیت جذب صوت بالایی می باشند.
سقف کاذب کناف
 
سیستم سازه نمایان (C)
سیستم سازه نمایان (C) یکی از متداول ترین سیستم های سقف کاذب است که نصب آسان و قیمت مناسب از مزایای آن می باشد، تایلهای سقف کاذب AMF بر روی شبکه های فلزی گالوانیزه، که آویز این شبکه ها به سقف اصلی متصل شده است، نصب می گردند. با جابجایی این تایلها دسترسی آسان به تأسیسات پشت سقف کاذب میسر می گردد. تایل های AMF با توجه به تنوع تولید در طرح و بافت سطح تایل گزینه های بیشماری را در اختیار طراحان قرار می دهد. الحاقاتی مانند نصب انواع چراغ، بلندگو، خروجی دستگاه تهویه، سیستم اطفاء حریق و سیستم های مدار بسته به راحتی در سیستم سقف شبکه ای قابل اجرا می باشند.
 
در ساختمان های جدید با نیاز های عملکردی متفاوت، انتخاب صحیح سیستم سقف امری ضروری به نظر می رسد. به منظور رفع این نیاز، AMF ، طیف وسیعی از سیستم های شبکه ای چند کاره تولید می نماید. فن آوری این سیستم ها، ویژگیهایی همچون حفاظت در برابر حریق ، جذب صوت و حفظ سلامتی و بهداشت را به همراه دارد.

تاریخ ارسال: شنبه 5 دی 1394 ساعت 00:39 | نویسنده: kowsar | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.